Prøveplan 2023
Oppdater 28. juni 2022
Søndag 2. juli
13:00-17:30 Ankomst og registrering
17:30-18:15 Velkomstmøte i gymsalen for alle
18:15-19:00 Gruppeprøver
19:00-20:00 Kveldsmat
20:00 Bussavgang til konsert
20:30 Konsert, Dolstad kirke: SEASCAPES konsert for orgel, slagverk og strykere av Marcus Paus (urframføring) med Lars Notto Birkeland, Kristoffer Almås, Helgeland Sinfonietta, dir. Nicholas Carthy
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Mandag 3.juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-11:30 Tutti orkesterprøve
11:30-12:30 Lunsj (Matpakke)
12:30-14:00 Gruppeprøver
14:00-15:00 Spilletimer – avtal med din instruktør, valgfag direksjon
15:00-16:00 Middag
16:00-17:30 Kammerorkester
17:45-19:00 Spilletimer
19:00-20:00 Kveldsmat
20:00-20:15 Bussavgang til konsert
20:30-21.30 Konsert, Ungdomslokalet: Vinter i Montevideo/Vår i Oslo Jazzpianist Liv Andrea Hauge (urframføring) med Helgeland Sinfonietta, dir. Nicholas Carthy
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Tirsdag 4. juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-11:30 Tutti orkesterprøve
11:30-12:30 Lunsj (Matpakke)
12:30-14:00 Gruppeprøver
14:00-15:00 Spilletimer – avtal med din instruktør, valgfag direksjon
15:00-16:00 Middag
16:00-18:00 Kammermusikk/kammerorkester
18:00-19:00 Spilletimer
19:00-20:00 Kveldsmat
20:00 Bussavgang til konsert på Ungdomslokalet
20:30 Konsert på Ungdomslokalet: Norsk toner med Tor Alvin og Franziska Wika
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Onsdag 5. juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-11:30 Tutti orkesterprøve
11:30 Lunsj (Matpakke)
12:00 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet (Bussavgang kl 11:30)
12:30-14:00 Tutti orkesterprøve
14:00-15:00 Spilletimer – avtal med din instruktør, valgfag direksjon
15:00-16:00 Middag
16:00-17:45 Kammermusikk/kammerorkester
18:00-19:00 Huskonsert i gammelbygget på Toppen
19:00-20:00 Kveldsmat
20:00 Bussavgang til konsert på Ungdomslokalet
20:30 Konsert på Ungdomslokalet: Ensemble L’Aminta
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Torsdag 6. juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-11:30 Tutti orkesterprøve
11:30-12:30 Lunsj
12:00 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet (bussavgang kl 11:30)
12:30-14:00 Tutti orkesterprøve
14:00-15:00 Spilletimer, valgfag komposisjon, valgfag direksjon
15:00-16:00 Middag
15:40-15:55 Bussavgang til kirken for kammerorkesteret
16:00-18:00 Prøver for kammerorkesteret i Dolstad kirke
17:30-17:45 Bussavgang for alle som skal høre på konserten i Dolstad kirke
18:00 Konsert, Dolstad kirke: Toppenkursets kammerkonsert
19:30 Bussretur til Toppen
20:00-21:00 Kveldsmat
20:30 konsert, Ungdomslokalet: Ensemble SINK
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Fredag 7. juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-11:00 Tutti orkester
11:00-12:00 Lunsj
12:00-12:30 Lunsjkonsert på kulturverkstedet (bussavgang kl 11:30)
13:00-15:00 Tutti orkeste
15:00-16:00 Middag
16:00-17:15 Tutti orkester
17:30-17:45 Bussavgang til Kulturhuset for alle som skal høre på “Steinway Pianorama”
18:00-19:30 Konsert: Steinway Pianorama vol 1
19:45-20:00 Buss tilbake til Toppen
20:00-21:00 Kveldsmat
20:30 Konsert, Steinway Pianorama vol 2
21:45 Bussretur til Toppen
23:00 Ro på campus
Lørdag 8. juli
08:00-09:00 Frokost
09:30 Avgang for slagverker og riggere til kulturhuset
10:00 Avgang for alle til kulturhuset
10:15 rigging på scénen (alle)
10:30-12:30 Øving og generalprøve symfoniorkesteret (12:15 fellesnummer)
12:30-13:30 Generalprøve junior- og ungdomsorkesteret
14:00-15:00 Matinekonsert junior- og ungdomsorkester
15:30-18:00 Middag (pizza i kulturhuset)
18:00-20:00 Symfonisk Festkonsert
20:30 Bussretur til Toppen
20:45-21:45 kveldsmat
23:00 Ro på campus
Søndag 9. juli
08:00-09:00 Frokost
09:00-10:00 Pakking
10:00 Avreise