Timeplaner

Prøveplan Åpningskonsert

Torsdag 27. juni – Mosjøen kulturhus
10:00-12:00 Ibert: Divertissement
13:00-15:00 Fjellheim: Orchestra Joik Project
15:00-17:00 Gershwin: Rhapsody in Blue

Fredag 28. juni
10:00-12:00 Fjellheim
13:00-15:00 Gershwin
15:00-17:00 Ibert

Lørdag 29. juni
10:00 Forprøve
12:00 Åpningskonsert Festspillene Helgeland

Søndag 30. juni
15:00 Avreise til Sandnessjøen
16:00 Generalprøve
19:30 Konsert Kulturbadet

2019 Timeplan Toppenkurset

Mandag 1. juli
10:00-14:00 Individuelle timer med Terje Moe Hansen. Prøve Albrechts kammerorkester
1200­-1400 Oppmøte registrering
1400 Åpning av Toppenkurset – bli kjent samling
1500­-1600 Middag. (lærermøte 1530)
1600­-1900 Orkesterprøve/Orgelklasse/Pianoklasse
1900 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Trio Stisica Ungdomslokalet

Tirsdag 2. juli
0800­-0900 Frokost (husk matpakke)
0900-­1130 Gruppeprøver orkester/Pianoklasse/Orgelklasse
1130-­1230 Lunsjpause/Matpakke
1230­-1400 Orkester tutti/Pianoklasse/Orgelklasse/
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500­-1600 Middag (lærermøte 1530)
1600-1830 Kammermusikk/Folkemusikk/Individuelle timer/Masterclass
1830 Huskonsert på Toppen
1900­-2000 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Selini Quartet Ungdomslokalet

Onsdag 3. juli
0800­-0900 Frokost (husk matpakke)
0900-­1130 Gruppeprøver orkester/Pianoklasse/Orgelklasse
1130-­1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet – orgelklassen
1230­-1400 Orkester tutti/Pianoklasse/Orgelklasse
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500­-1600 Middag (lærermøte 1530)
1600-1830 Kammermusikk/Folkemusikk/Masterclass
1830 Huskonsert på Toppen
1900 Orgelkonsert Hemnes kirke
1900­-2000 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Trio No Treble Ungdomslokalet

Torsdag 4. juli
0800-0900 Frokost
0900-­1130 Orkesterprøver/Pianoklasse/Orgelklasse
1015-1130 Barnehagekonsert
1130­-1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet
1230­-1400 Orkester tutti/Pianoklasse/Orgelklasse
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500-1600 Middag. (lærermøte 1530)
1600-1800 Kammermusikk/Folkemusikk/Individuelle timer
1800-2000 Badetur/fotball (værforbehold)
1900 Orgelkonsert Drevja kirke
2000-2100 Kveldsmat/Grilling
19:00 Konsert Sømna kirke Selini Quartet

Fredag 5. juli
0800-­0900 Frokost
0900-­1130 Tutti orkester.
1130­-1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet
1230­-1400 Orkester tutti/Pianoklasse/Orgelklasse/
1400-1500 Individuelle timer
1500 Middag. (lærermøte 1530)
1600 Bussavgang til Mosjøen kulturhus (for medv. på Pianorama & kammerkonsert)
1630-1830 Generalprøve Mosjøen Kulturhus/Pianister/kammermusikk/Alex’ kammerorkester
1630 Bussavgang til hotellhagen (alle)
1700 Folkemusikk i hotellhagen/Minikonserter i sentrum
1830 Baguetter på Kulturhuset
1900 Pianorama & Kammerkonsert Mosjøen kulturhus
2100 Bussretur til Toppen

Lørdag 6. juli
0800-­0900 Frokost
0900 Bussavgang til sentrum
1000 Generalprøve
1105 Konsert for HKH Dronning Sonja – Hotellhagen
1245 Folkemusikk for HKH Dronning Sonja – Kinoplassen
1400 Åpning av Helgelandstrappa ved HKH Dronning Sonja
1400 Middag på Fru Haugans hotell
1600-1800 Orkesterprøver i Mosjøen kulturhus
Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Prijatno kammerorkester Ungdomslokalet
2200 Bussretur til Toppen

Søndag 7. juli
0900­-1000 Frokost
1000­ Bussavgang til Mosjøen kulturhus
1100-1300 Tutti orkesterprøver – utdeling av kursbevis
1400­ Matinékonsert i Mosjøen Kulturhus med Ungdomsorkester/Juniororkester
1500 Middag
1700 Foajékonsert i Mosjøen Kulturhus
1800 Symfonisk festkonsert i Mosjøen kulturhus
2015 Bussretur til Toppen
2030 Kveldsmat
Hjemreiser til forskjellige tider.