Symfoniorkester

Prøveplan 2021

Søndag

Fra 13:00  Ankomst og registrering deltakere

15:00 Lytte på konsert med juniorsolistene for de som har kommet?

18:00 Velkomstkonsert med Juniorsolistene

19:00 Kveldsmat

20:00 Is og uteleker!

20:30 Lærermøte

23:00 Ro

Mandag

08:00-09:00 Frokost

09:00-11:30 Tutti orkesterprøve

11:30 Lunsj (Matpakke) 

12:30-14:00 Kammerorkestre (Haydn i gymsal, Rheinberger i rom 1 Gamlebygget)

14:15-15:00 Toppen pop-strings band 

14:20-15:50 Enkelttimer (påmelding eller avtale med lærer)

15:00-15:40 Middag gruppe 1 (Junior/ungdom + piano og orgelklasse)

15:50-16:30 Middag gruppe 2: (Symfoniorkester)

16:30-17:30 Tutti orkesterprøve

17:45-19:00 Gruppeøving (Se eget ark for romfordeling)

19:00-20:00 Kveldsmat

21:00 Lytte til konsert på festspillene – The Hours med Nick (påmelding, Bussavgang 20:30)

23:00 Ro

Tirsdag

08:00-09:00 Frokost

09:00-11:30 Gruppeprøve (Se eget ark for romfordeling)

11:30 Lunsj (Matpakke) 

12:30-14:00 Kammerorkestre (Haydn i gymsal, Rheinberger i Dolstad Kirke)

14:15-15:00 Toppen pop-strings band 

14:20-15:50 Enkelttimer (påmelding eller avtale med lærer)

14:15-14:45 Workshop med Shamanfiolinisten

15:00-15:40 Middag gruppe 1 (Junior/ungdom, piano og orgelklasse)

15:50-16:30 Middag gruppe 2 (symfoniorkester)

16:30 Tutti orkesterprøve

19:00-20:00 Kveldsmat

19:45 Huskonsert i gymsalen (påmelding)

21:00 Lytte til konsert på festspillene (påmelding, Bussavgang 20:30)

23:00 Ro

Onsdag

08:00-09:00 Frokost

09:00-11:30 Orkesterprøve: Harpekonsert 

09:00-10:15 Ekstra gruppeprøve for de som ikke spiller på harpekonserten

10:30-11:30 Toppen pop-strings band

11:30 Lunsj (Matpakke) 

12:30-14:00 Kammerorkestre (Haydn i gymsal, Rheinberger i Dolstad Kirke)

14:15-15:00 Toppen pop-strings band 

14:20-15:50 Enkelttimer (påmelding eller avtale med lærer)

15:00-15:40 Middag gruppe 1 (Junior/ungdom, piano og orgelklasse)

15:50-16:30 Middag gruppe 2: symfoniorkester

16:30 Tutti orkesterprøve

19:00-20:00 Kveldsmat

20:30 Filmkveld i auditoriet

21:00 Lytte til konsert på festspillene (påmelding, Bussavgang 20:30)

23:00 Ro

Torsdag:

08:00 Frokost

09:00 Tutti orkesterprøve

11:30 Lunsj

12:30 Tutti orkesterprøve

14:00 Kammerorkestre (Haydn i gymsal, Rheinberger i Dolstad Kirke)

15:00-15:40 Middag gruppe 1 (Junior/ungdom, piano og orgelklasse )

15:50-16:30 Middag gruppe 2 (symfoniorkester)

18:00 Konsert: Orgel i Samspill (Bussavgang 17:30, retur 19:45)

20:00 Kveldsmat (el. Lytte til konsert på festspillene: Tuomas Rounakari (påmelding, reise fra Dolstad Kirke 19:40))

23:00 Ro


Fredag

08:00 Frokost

09:00 Øving i kursgrupper

11:30 Lunsj

12:30 Øving i kursgrupper

14:00 Haydn kammerorkester, mulig gruppeprøve eller enkelttimer for de andre.

15:00-15:40 Middag gruppe 1 (Junior/ungdom, pianoklasse og Haydn kammerorkester)

15:50-16:30 Middag gruppe 2 (resten av symfoniorkester)

16:00 Bussavgang til Kulturhuset for utøvere (Pianister + Haydn Kammerorkester)

17:30 Bussavgang for publikum

18:00 Konsert: Steinway Pianorama

20:00 Kveldsmat

23:00 Ro

Lørdag:

08:00 Frokost

09:00 avgang til kulturhuset

09:30-12:00 øving og generalprøve symfoniorkesteret 

12:30-13:30 generalprøve junior og ungdomsorkesteret

14:00 matinekonsert junior og ungdomsorkester

15:30 middag

18:00 symfonisk festkonsert

Søndag: 

08:00 Frokost

09:00 Pakking

10:00 Avreise