Junior- og ungdomsorkester

2019 Timeplan Toppenkurset

Mandag 1. juli
1200­-1400 Oppmøte registrering
1400 Åpning av Toppenkurset – bli kjent samling
1500­-1600 Middag.
1600­-1900 Orkesterprøve
1900 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Trio Stisica Ungdomslokalet

Tirsdag 2. juli
0800­-0900 Frokost (husk matpakke)
0900-­1130 Gruppeprøver orkester
1130-­1230 Lunsjpause/Matpakke
1230­-1400 Orkester tutti
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500­-1600 Middag
1600-1830 Kammermusikk/Folkemusikk/Individuelle timer/Masterclass
1830 Huskonsert på Toppen
1900­-2000 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Selini Quartet Ungdomslokalet

Onsdag 3. juli
0800­-0900 Frokost (husk matpakke)
0900-­1130 Gruppeprøver orkester
1130-­1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet – orgelklassen
1230­-1400 Orkester tutti
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500­-1600 Middag
1600-1830 Kammermusikk/Folkemusikk/Masterclass
1830 Huskonsert på Toppen
1900 Orgelkonsert Hemnes kirke
1900­-2000 Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Trio No Treble Ungdomslokalet

Torsdag 4. juli
0800-0900 Frokost
0900-­1130 Orkesterprøver
1130­-1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet
1230­-1400 Orkester tutti
1400-1500 Teori/Direksjon/Individuelle timer
1500-1600 Middag.
1600-1800 Kammermusikk/Folkemusikk/Individuelle timer
1800-2000 Badetur/fotball (værforbehold)
1900 Orgelkonsert Drevja kirke
2000-2100 Kveldsmat/Grilling
19:00 Konsert Sømna kirke Selini Quartet

Fredag 5. juli
0800-­0900 Frokost
0900-­1130 Tutti orkester.
1130­-1230 Lunsjpause/Matpakke
1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet
1300­-1500 Barnas Festspill i teltet på torget
1500 Middag.
1630 Bussavgang til hotellhagen (alle)
1700 Folkemusikk i hotellhagen/Minikonserter i sentrum
1830 Baguetter på Kulturhuset
1900 Pianorama & Kammerkonsert Mosjøen kulturhus
2100 Bussretur til Toppen

Lørdag 6. juli
0800-­0900 Frokost
0900 Bussavgang til sentrum
1245 Folkemusikk for HKH Dronning Sonja – Kinoplassen
14:00 Middag på Fru Haugans hotell
Kveldsmat
2030 Klassisk festspillklubb Prijatno kammerorkester Ungdomslokalet

Søndag 7. juli
0900­-1000 Frokost
1000­ Bussavgang til Mosjøen kulturhus
1100-1300 Tutti orkesterprøver – utdeling av kursbevis
1400­ Matinékonsert i Mosjøen Kulturhus med Ungdomsorkester/Juniororkester
1500 Middag
1700 Foajékonsert i Mosjøen Kulturhus
1800 Symfonisk festkonsert i Mosjøen kulturhus
2015 Bussretur til Toppen
2030 Kveldsmat
Hjemreiser til forskjellige tider.