Pianoklasse

Vi deler pianistene i grupper – det vil bli en del fellestimer

Gruppe 1

Samuel Remhaug Duesund

Sofie Kristine Sollund

Ellinor Drevatne

Pia Linnea Bolstad

Emma Linnea Bolstad

Gruppe 2

Sander Petersen Syslak

Sigurd Strøm Jakobsen

Jacob Jørgensen Øien

Anton Løvold Strand

Gruppe 3

Ingunn Skoglund

Selma Johannessen

Valdemar Solbraa Heilemann

Gruppe 4

Kjerstin Solstad Olsen

Anna Victoria Bjørsvik

Aleksandra Borodenko

Mandag 1. juli

1200­ -1400 Oppmøte registrering

1400 – Åpning av Toppenkurset

1500­ -1600 Middag. (lærermøte 1530)

1545 – Avgang til Mosjøen videregående skole

1600­ -1900 Pianoklasse – Vi starter med fellessamling i Aulaen på MVS kl.16.15

– Individuelle timer fra kl. 16.45-18.15

– Når det ikke er time er det anledning til å øve

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
16.45 Valdemar  Selma Sigurd  Gruppe 1
17.15 Emma Anna Victoria  Kjerstin  Gruppe 2
17.45 Aleksandra Ingunn Sander
18.15 Sofie Kristine Pia Aurora Anton

1845 – Avgang til Toppen

1900 – Kveldsmat 

2030 – Klassisk festspillklubb  – Trio Stisica

Tirsdag 2. juli

0800­ – 0845 Frokost (husk matpakke)

0845 – Avgang til Mosjøen videregående skole

0900 -­ 1130 Pianoklasse – individuelle timer og øving

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
09.00 Anna Victoria  Sander Pia
09.30 Selma Aleksandra Ingunn Gruppe 1
10.00 Kjerstin  Ellinor Samuel  Gruppe 2
10.30 Anton  Emma Jacob Gruppe 3
11.00 Sigurd  Valdemar Sofie 

1130 -­1200 Lunsjpause/Matpakke

1200 ­-1345 Pianoklasse fortsettelse individuelle timer og øving

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
12.00 Pia Valdemar  Selma Gruppe 4
12.30 Ingunn Anton Sander
13.00 Aleksandra Kjerstin Anna Victoria

1345 – Avgang fra MVS til Toppen

1400 -1500 Teori/Direksjon

Her kan dere velge hvor dere har lyst å delta – listene henger på  Toppen

1500 ­- 1545 Middag 

1545 – Avgang til Mosjøen videregående skole

Sergej Toppen Franziska rom 113 Siril rom 109

Master Class Terje Moe Hansen

16.00-17.30

16.00 Gruppe 1 Gruppe 3
16.30 Gruppe 2 Gruppe 4
17.00 Gruppe 3 Gruppe 1
17.30 Gruppe 4 Gruppe 2

1815 – Avgang til Toppen

1830 – Huskonsert Toppen

1900­ – 2000 Kveldsmat

1900 – Solokonsert med Liv Andrea Hauge på Kulturverkstedet (mulighet for å   bli i byen)

2030 – Klassisk festspillklubb – Selini kvartett Ungdomslokalet

Onsdag 3. juli

0800­ – 0845 Frokost (husk matpakke)

0845 – Avgang til Mosjøen videregående skole

0900 -­10.30 Piano Master Class Nick Carthy – Aulaen – Alle pianister hører på

Nicholas Carthy Aula Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
09.00-10.30

Master Class

alle

10.30 Anna Victoria  Kjerstin  Valdemar  Gruppe 1
11.00 Ingunn Jacob Aleksandra Gruppe 2

1130-­1200 Lunsjpause/Matpakke

1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet

1245­-1345 Pianotimer

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
12.45 Sigurd  Sander Jacob Gruppe 3
13.15 Pia Selma Valdemar Gruppe 4

1345 – Avgang til Toppen

1400 -1500 Teori/Direksjon

1500­ -1545 Middag

1545 – Avgang fra Toppen til MVS

Sergej Aula Franziska rom 113
16.00

Master Class

alle

17.15 Gruppe 1
17.45 Gruppe 2

1815 – Avgang  til Toppen

1900­ – 2000 Kveldsmat 

20.30 Klassisk festspillklubb på Ungdomslokalet – Trio no Treble

Torsdag 4. juli

0800 – 0845 Frokost

0845 – Avgang til Mosjøen vidergående skole

0900 -­1130 Pianotimer

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
09.00 Aleksandra Sigurd  Selma
09.30 Valdemar  Anton Ingunn Gruppe 1
10.00 Kjerstin  Ingunn Sander Gruppe 2
10.30 Samuel Ellinor Jacob Gruppe 3
11.00 Aleksandra/Kjerstin Aleksander/Kjerstin Gruppe 3

1130-1245 Lunsjpause/Matpakke 

1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet

1230 Avgang Kulturverkstedet-Dolstad kirke

1245-1345 Orgelundervisning 

Pianister og organister bytter plass

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109
12.45
13.15

1345 Dolstad kirke til Toppen

1400-1500 Teori/Direksjon

1500-1600 Middag. (lærermøte 1530)

1545 Avgang til Mosjøen videregående skole

1600-1830 Pianotimer 

Sergej Aula Franziska rom 113 Siril rom 109
16.00 Selma Gruppe 1 og 2 Anna Victoria 
16.30 Ingunn Valdemar
17.00 Aleksandra Gruppe 3 og 4 Sander

1745 – Avgang MVS til Toppen

1800 – Badetur/fotball  (Værforbehold)

1900 – Orgelsymfoni

2000 – 2100 Kveldsmat Grilling

Fredag 5. juli

0800-­0900 Frokost

0845 – Avgang fra Toppen til Mosjøen videregående skole

0900-­1130 Individuelle timer

Sergej rom 113 Franziska Aula Siril rom 109 Liv rom 106
09.00 Jacob Anton Ingunn
09.30 Kjerstin  Selma Sigurd  Gruppe 1
10.00 Aleksandra Emma Sander Gruppe 2
10.30 Anna Victoria  Gruppe 1 Pia Gruppe 3
11.00 Sander Gruppe 2 Emma Gruppe 4

1130­-1230 Lunsjpause/Matpakke

1200 Lunsjkonsert på Kulturverkstedet

1300-1445 Generalprøve pianister i Mosjøen kulturhus

1445 Avgang fra Kulturhuset til Toppen

1500 Middag. (lærermøte 1530)

1600 Bussavgang fra Toppen til sentrum

1700 Folkemusikk i hotellhagen/Minikonserter i sentrum, byvandring

1630-1830 Øving på Mosjøen videregående skole og kulturskolen

1830 Kveldsmat Baguetter på Kulturhuset

1900 Steinway Pianorama & Kammerkonsert – utdeling av kursbevis

2100 Avgang fra Kulturhuset til Toppen

Lørdag 6. juni

0800-­0900 Frokost

Pianister som er igjen kan besøke dagens aktiviteter i Mosjøen sentrum. Det er mye flott kunst å se i galleriene.

Dronning Sonja er på besøk.

Søndag 7. juli

0900­-1000 Frokost

1000­ Bussavgang til Mosjøen kulturhus

1100-1300 Tutti orkesterprøver – utdeling av kursbevis

1400­ Matinékonsert i Mosjøen Kulturhus med Ungdomsorkester/Juniororkester

1500 Middag

1700 Foajékonsert i Mosjøen Kulturhus 

1800 Symfonisk festkonsert i Mosjøen kulturhus

2015 Bussretur til Toppen

2030 Kveldsmat – Hjemreiser til forskjellige tider.